Pokud máte v plánu svůj bazén poprvé zazimovat, tak máte v zásadě dvě možnosti, jak to provedete – buď svépomocí anebo na objednávku.
Jasné je, že objednání služby zazimování bazénu vás bude stát něco navíc, ale v takovém případě nebudete mít s touto činností ani ty nejmenší starosti a budete se moci spolehnout na to, že odborníci na slovo vzatí se o všechno potřebné postarají za vás a vše dopadne k vaší maximální spokojenosti.
Nicméně pokud jste si dali za cíl šetřit a nemáte peněz nazbyt, můžete se do zazimování nadzemního bazénu pustit svépomocí, třeba podle návodu, který si snadno najdete na internetu. Když budete postupovat krok za krokem, tak vše jistě dobře dopadne.
Před zazimováním zkontrolujte kvalitu vody
Ano, je to tak – k úspěšnému uložení bazénu k zimnímu spánku je potřeba, aby voda v nádrži dosahovala té nejlepší kvality. Takže je nezbytné udělat to, co jste pravidelně prováděli v průběhu celé koupací sezóny: ještě jednou zkontrolujte kvalitu vody a v případě potřeby napravte zjištěné nedostatky.
Voda by neměla být zakalená, neměla by obsahovat žádné organické ani anorganické znečištění, ať už jde o řasy, makroskopické nečistoty anebo inkrustace na stěnách.
Parametry jako je pH a koncentrace aktivní látky v nádrži by rovněž měly být optimální. Pouze tak můžete s klidným srdcem přistoupit k dalšímu kroku a do vody aplikovat zazimovač, což je přípravek pro „konzervaci“ dobré kvality vody v průběhu zimy, který je možné zakoupit také v provedení pro nádrže s vysokou tvrdostí vody.
Nezapomeňte nádrž ochránit před ledem
Zapomenout byste neměli ani na ochranu nádrže před vznikajícím ledem, neboť i v případě, kdy u vás mrzne minimálně, nikdy nevíte, zda nepřijde tuhá zima. Před ničivou silou rostoucího ledu vaši nádrž spolehlivě ochrání dilatační plováky, které umístíte na hladinu. Díky jejich snadné deformitě jsou schopny účinně absorbovat tlakové síly ledu a vy se nemusíte obávat žádného poškození.